Ukupno: 208217

Virtualna noć knjige: #sknjigomnisiizoliran
Autor: Branka Ljepoja, 23. 4. 2020.

Ovogodišnja Noć knjige po prvi put se održava virtualno, a tema je S knjigom nisi sam.

Iz svijeta fikcije, na plakat ovogodišnje Noći knjige stiže knjiški patuljak, dežurno njurgalo, veseljak, komentator apsurda i podsjetnik na to zašto je upravo danas važno čitati. Premda imun na ljudske bolesti, na licu nosi masku, upozoravajući nas da kao knjiški junak dijeli sudbinu čovjeka.

Autor vizualnog rješenja je dizajner Boris Kuk, a promidžbeni materijali dostupni su za preuzimanje na ovoj poveznici.

Na youtube kanalu možete pogledati serijal "Knjigom protiv kaosa" u kojem o tome što im znače knjige u životu, kako nas knjige spašavaju od kaosa, što trenutno čitaju i preporučuju za čitanje govore Ivana Simić – Bodrožić, Miro Gavran, Damir Karakaš, Kristian Novak, Sanja Pilić, Silvija Šesto, Robert Torre, a tu su i Goran Matović i Matija Dedić s najnovijom interpretacijom "Pobratimstva lica u svemiru" velikog Tina Ujevića, a najavljeni su i novi video prilozi.

Izvor: http://nocknjige.hr/tekstx.php?id=52&k=1