Ukupno: 206787

HD- RAM
Autor: Rudolf Seidl, 23. 2. 2015.

Poštovani čitatelji,

Vježbenička tvrtka HD-RAM d.o.o. je osnovana u rujnu 2014. godine kao Vježbenička tvrtka 3. razreda ekonomske škole  . Bavimo se prodajom informatičke  opreme  visoke  kvalitete  i povoljnih cijena.

Svoj rad tvrtka je započela sa 14 zaposlenika zajedno na čelu sa direktoricom Olgom Mijočević. Zaposlenici tvrtke su raspoređeni po odjelima i to:

Odjel Administracija i ljudski potencijali,

odjel računovodstva,

odjel marketinga,

odjel  prodaje,

odjel nabave.

MISIJA: Kao mlado poduzeće izvrsnih mogućnosti orijentirani smo na pozitivnu budućnost.

Našim znanjem stručnošću i kvalitetom naših proizvoda, osvojiti povjerenje i zadovoljstvo potrošača te ostvariti zadovoljavajući poslovni rezultat

VIZIJA: Sa svojim brzim i učinkovitim rješenjima zauzeti vodeću ulogu na tržištu informatičke tehnologije u svojoj regiji i šire.

VT HD-RAM Hrv.

Branitelja 14

44430 Hrv. Kostajnica

Etički kodeks VT HD-RAM

I.    Svrha Etičkog kodeksa

Svrha je Etičkoga kodeksa utvrditi opće etičke smjernice i postupke vezane uz njih, upozoriti na dužnosti i obveze te promicati etičke vrijednosti specifične za djelatnost vježbeničke tvrtke u najširem smislu. Promicanje etičkih vrijednosti i etičkoga ponašanja u ovom kodeksu – obveza je direktora i radnika vježbeničke tvrtke HD-RAM d.o.o. Svi radnici bit će upoznati s etičkim kodeksom i pravilima ponašanja koja imaju pravo očekivati od radnika vježbeničke tvrtke.
Radnici vježbeničke tvrtke HD-RAM d.o.o. za rad vježbeničke tvrtke dužni su, u obavljanju svojih poslova, pridržavati se odredaba ovoga Etičkog kodeksa.

II.      Temeljna načela i pravila Etičkoga kodeksa

•    Svi radnici vježbeničke tvrtke trebaju biti poštovani kao osobe – u skladu sa zajamčenim pravima na rad, obrazovanje i stjecanje poduzetničkih sposobnosti. Svim radnicima mora biti osigurano pravo na privatnost.

•    Radnici vježbeničke tvrtke ne smiju zlouporabiti svoj autoritet i ne smiju dopustiti da osobni interesi i odnosi utječu na etično i profesionalno obavljanje radnih obveza.

•    Od radnika se očekuje da odgovorno, savjesno, profesionalno i etički ispravno ispunjavaju sve svoje obveze prema kolegama i ostalim suradnicima.

•  Radnik poštuje osobnost kolega i drugih suradnika bez obzira na rasu, vjeru, etničko podrijetlo, socijalni status, spol i spolnu orijentaciju, invalidnost, zdravstveni status, fizički izgled.

III. Odnos prema kolegama

•    Promicati suradničke odnose, podržavati inovativnost
•    Podržavati timski rad i razmjenu iskustva prilikom poučavanja i učenja
•    Usmjeravati i pomagati kolegama
•    Voditi brigu o profesionalnom pristupu radu
•    Uvažavati tuđa mišljenja te održavati i poticati odnose međusobnog poštovanja i tolerancije.

IV PRIHVAĆANJE KODEKSA

Odredbe ovog Kodeksa obvezuju sve zaposlenike Vježbeničke tvrtke.