Ukupno: 206397

Daj 5 za Vukovar
Autor: Marija Krupić, 10. 11. 2011.

Dvadesetu godišnjicu stradavanja grada heroja Vukovara Planinarsko društvo Belveder iz Biograda na moru obilježit će na jedinstven način te prijeći put iz Biograda do Vukovara pješke i tako odati počast svim žrtvama Domovinskoga rata.

Zbog težine samoga puta te dužine trajanja cijeloga poduhvata na put će krenuti nekolicina članova društva koji će put od 530 kilometara prijeći u 16 etapa i tom prilikom prelaziti u prosjeku tridesetak kilometara dnevno.

Put do Vukovara vodi  preko Škabrnje, Kruševa, Gračaca, Udbine, pa slijedi Korenica, Rakovica, Maljevac, Glina, Hrvatska Kostajnica, Jasenovac, Okučani, Nova Kapela, Podvinje, Strizivojna, Vinkovci  i Vukovar.

9. studenoga 2011. planinari koji su redom i hrvatski branitelji stigli su u Hrv. Kostajnicu.

O ovoj akciji obaviješteni su i ravnatelji osnovnih i srednjih škola,  koje  se priključuju na način da se na nivou škole organizira prikupljanje otisaka dlanova na plahti uz prigodni tekst ili crtež, koji će  na kraju  puta i dolaska u Vukovar nosili u Povorci sjećanja.

Učenici i nastavnici naše škole su se pridružili potporom ovoj aktivnosti želeći sudjelovati u odavanju počasti svima koji su branili Vukovar i Hrvatsku. Učenici su na kreativan način oslikali dlanovima platno i na taj način "dali pet" Vukovaru, Škabrnji, Kruševu...cijeloj Hrvatskoj.

Dragom Ivici, Robertu, Nevenu i Mladenu želimo da ih noge posluže i da sretno stignu u Vukovar!

U prilogu pročitajte kratki intervju naše novinarke Marine Mišković.

Daj 5 za Vukovar
Autor: Marija Krupić, 10. 11. 2011.

U prilogu pročitajte kratki intervju naše novinarke Marine Mišković.