Ukupno: 203751

Volonterski klub

Dobro došli na stranice školskog Volonterskog kluba

"Srcem drugima"

PROJEKT- FAIR PLAY DAY U SPORTU

Fair play je jedan od najvažnijih doprinosa koje je sport pružio modernoj etici. Bez fair playa sport, a i sve ostale aktivnosti postaju pitanje pobjeđivanja pod svaku cijenu. Zbog toga je jako važno da se radi s mladima što je moguće  ranije već od vrtićke dobi. Pravilnim pristupom sportu kroz razne aktivnosti, mlade ljude se usmjerava na poštenje, ustrajnost, međusobnu pomoć te još puno pozitivnih vrlina koje će im kasnije u životu pomoći da postanu kvalitetne i odgovorne odrasle osobe.

Projekt Fair play u sportu zamišljen je tako da u njemu sudjeluju predstavnici svih smjerova Srednje škole Ivana Trnskoga (1.- 4. razred), a provodi se pod vodstvom prof. Viktorije Mrđenović i prof. Dalibora Sanadera  u suradnji s Povjerenstvom  za borbu protiv ovisnosti, te školskim Volonterskim klubom „Srcem drugima“.

Aktivnost Orijentacijsko trčanje s prilagođenim pravilima održana je u utorak 22. rujna 2020. godine u skladu s epidemiološkim uputama.

Postavljena su 4 tima od po šest učenika (Gimnazijalci, Ekonomisti, Stolari i Šumari) koji su startali ispred školske dvorane od 9.00 sati,  u razmaku od 4 minute. Svaki tim predstavljao je jedno usmjerenje u našoj školi. U dogovoru s ravnateljicom pobjednici su osvojili prigodne nagrade.

Poredak ekipa na cilju:

1. Šumari
  2. Stolari
  3. Gimnazija
  4. Ekonomisti

Po završetku natjecanja ekipe su kroz zajednički razgovor na zadanu temu fair playa raspravili o tome kako i na koji način su pojedini timovi primjenili fair play. Ekipe su izradile i panoe sa slikama s natjecanja, koji se mogu pogledati u holu škole i u školskoj dvorani.

Atmosferu s natjecanja pokušat ćemo pokazati kroz fotografije, a ovim putem čestitamo još jednom pobjednicima Fair playa – ekipi Šumara.

Izradila: Viktorija  Mrđenović