Ukupno: 203953

Obavijest - upute za organizaciju nastave u školskoj 2021./2022. godini
Autor: Branka Ljepoja, 2. 9. 2021.

Srednja škola Ivana Trnskoga

Hrvatska Kostajnica

Rujan 2021.

Poštovani učenici i roditelji,

Želim vam srdačnu dobrodošlicu na početku nove nastavne godine. S obzirom da će ova školska godina i za vas učenike i roditelje  i za nas djelatnike ponovno biti drugačija nego što je bila do sada, molila bih vas da se svi zajedno pridržavamo uputa i mjera koje su preporučili iz  Ministarstva znanosti i obrazovanja HZJZ-a.

Kako bi boravak učenika u školi bio sigurniji, u nastavku su navedene sljedeće informacije i upute kojih se potrebno pridržavati:

Ulazak u Školu odvijat će se na sljedeći način:

Na Glavni ulaz ulaze:

1a (opća gimnazija), 1e (šumarski tehničari)

2b, 3b, 4b, 4e i 2d

Na Ulaz sjever ulaze:

1b (ekonomisti), 1d (stolari)

2a, 3a, 4a, 2e, 3e i 3d

U ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine počinje nastava, taj dan učenici će imati 3 sata razrednika.

Učenici ulaze na ulaz na koji su raspoređeni. Nakon 3. sata (10.25h) organiziran je prijevoz autobusima kući za sve učenike.

Sve informacije i obavijesti o organizaciji nastave tijekom ove školske godine objavljivat će se na web stranici škole pa vas molim da redovito pratite nove obavijesti na Naslovnici.

Od utorka, 7.9.2021. godine nastava počinje u 8,00 sati i završava u 13,55 sati.

Klupe u učionicama su raspoređene na 2m razmaka te za vrijeme nastave maske nisu obvezne (osim u slučajevima kada nije moguće održavati razmak)

Na hodniku i u ostalim prostorima škole obvezni ste nositi masku.

Veliki odmor (15 minuta) je nakon 3. sata, a iza svih ostalih sati je mali odmor koji traje 5 minuta.

Za vrijeme malih odmora i velikog odmora učenici mogu boraviti vani ukoliko to vremenske prilike dopuštaju, ne miješajući se pritom s drugim razredima.

U školi nema kantine, pa se preporučuje da učenici sami ponesu hranu i vodu koju će moći konzumirati tijekom velikog odmora u svojoj učionici.

Kod ulaska u školu molim vas da držite fizičku distancu od 1,5 do 2m, nosite masku i na ulazu dezinficirate ruke.

Također održavajte higijenu redovitim pranjem ruku tekućom vodom i sapunom prije ulaska u učionicu, prije uzimanje hrane, nakon korištenja toaleta odnosno kad smatrate da je bitno. U učionicama koje nemaju tekuću vodu postavljeni su dezinficijensi za ruke pa ih koristite.

Preporučeno je  što manje dijeliti svoj pribor i stvari sa drugim učenicima.

Svaki dan prije dolaska u školu učenici su dužni izmjeriti temperaturu. U slučaju povišene temperature (iznad 37,3) javljate se ravnateljici na tel. 044/ 554 -427 i izabranom liječniku obiteljske medicine.

Znakovi koji upućuju na moguću zarazu COVIDOM-19 su:

povišena tjelesna temperatura

kašalj, teškoće u disanju, grlobolja

poremećaj osjeta njuha i okusa

povraćanje, proljev, bol u trbuhu

U javnom prijevozu učenici se trebaju pridržavati mjera propisanih za javni prijevoz (obvezno nošenje maski).

Stolari koji obavljaju praktičnu nastavu u PPS-u Majur moraju se pridržavati njihovih uputa i mjera.

Molim vas da shvatite ozbiljnost situacije u kojoj se nalazimo, te da se pridržavate Uputa kako bi što je više moguće spriječili širenje zaraze.  Za sve dodatne informacije slobodno kontaktirajte Školu.

I na kraju svima želim uspješnu školsku godinu.

BUDITE ODGOVORNI, POŠTUJTE FIZIČKI RAZMAK, NOSITE MASKE GDJE JE POTREBNO

Ravnateljica: