Ukupno: 203905

Prometna učilica - Natjecanje u poznavanju prometnih propisa za učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj
Autor: Branka Ljepoja, 1. 12. 2020.

Unatoč pandemijskom okruženju i specifičnom provođenju nastave u školama, temeljem pokazanog interesa učenika za sudjelovanjem, kao i ostvarenih rezultata na dosadašnjim natjecanjima u osnovnim i srednjim školama, Ministarstvo unutarnjih poslova ove godine organizira za sve učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj, 12. natjecanje osnovnoškolaca i 3. natjecanje srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa.

Natjecanja se provode u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i tvrtkom Moj Telekom d.o.o. iz Zagreba te uz podršku Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARnet, a sufinanciraju se sredstvima Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske.

Cilj natjecanja je, kroz povećanje razine poznavanja prometnih propisa i pravila, odnosno općenito povećanjem prometne kulture, smanjiti stradavanja mladih u prometnim nesrećama.

Natjecanja će se provesti u vremenskom razdoblju

od 16. studenog (od 10,00 sati) do 31. prosinca 2020. godine (do 12,00 sati), uporabom „Prometne Učilice“-  web alata za učenje i provjeru znanja iz prometnih propisa.

„Prometna Učilica“  za srednjoškolce uzrastu od 1. do 4. razreda srednje škole te kroz poučne sadržaje i pitanja za provjeru znanja obrađuje više tematskih cjelina prilagođenih svim nabrojanim dobnim skupinama sudionika u prometu.

Učilica je dostupna na internet adresi http://ucilica.skole.hr.

Sadržaji Prometne Učilice dostupni su svima, a za pristup natjecanju potrebno je posjedovati korisničku oznaku u AAI@EduHR sustavu, koju učenici i nastavnici mogu dobiti od administratora imenika u školi.

U slučaju da, iz nekog razloga, ne mogu dobiti korisničke podatke u školi, učenici se mogu sami registrirati na gornjoj web adresi.

Na natjecanju će se vrednovati uspješnost u rješavanju devet ispita koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova.

Više o samom natjecanju i nagradama možete pročitati na http://ucilica.skole.hr, a na portalu su i detaljna Pravila natjecanja. Sve dodatne upite vezane za natjecanje možete uputiti korisničkoj podršci putem e-maila na adresu prometnaucilica@skole.hr