Ukupno: 203894

Pravo djeteta na sigurnost - videospot Ravnateljstva policije
Autor: Branka Ljepoja, 25. 11. 2020.

Povodom Međunarodnog dana djeteta, Ravnateljstvo policije izradilo je novi videospot kojim se promovira pravo djeteta na sigurnost.

Sukladno Konvenciji o pravima djeteta, djetetom se smatra svaka osoba do 18 godina. Zato je ovoga puta kroz Nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa odlučeno da se apelira na mlade vozače i njihovo odgovorno ponašanje u prometu. Time se ukazuje na važnost sigurnog i odgovornog ponašanja u prometu, ali kroz prikaz rada i ulogu Mobilne jedinice prometne policije.

Mladim vozačima, ili onima koji će to tek postati, predstavlja se rad  jedinice "KOBRE", kako bi shvatili da je sigurnost na cestama uvijek na prvome mjestu.

Videospot se nalazi na Youtube kanalu MUP-a, na poveznici:

https://youtu.be/rm_s9Co_Z1E ;

A vijest o Videospotu nalazi se na web stranici Ministarstva unutarnjih poslova:

U prilogu se nalazi i kratka promemorija o novom videospotu.

Poštivajući sve epidemiološke mjere vezano za pandemiju COVID-19 te nemogućnost dolaska djelatnika Ravnateljstva policije u škole, na ovaj način možete pogledati videospot i informacije koje su za vas pripremili...

TKO SU „KOBRE“?

ONI su uvijek na cestama!

ONI  su timski igrači!

ONI svoj radni dan započinju s osmijehom!

ONI su MOBILNA JEDINICA PROMETNE POLICIJE!

ONI su „KOBRE“!

Svim učenicima srednjih škola predstavljamo novi videospot kojim se promovira policijsko zanimanje. Riječ je o policijskim službenicima Mobilne jedinice prometne policije, svima poznate pod nazivom „KOBRE“.

Kroz sliku i riječ, u ovom videospotu mladi, ali i svi odrasli, mogu saznati kako policijskim službenicima Mobilne  jedinice prometne policije teče uobičajni  radni dan.

Uz priču, što sve mora znati „KOBRA“ Policajac, u ovom videospotu srednjoškolcima, kao i svim ostalim mladim vozačima, ili onima koji će to tek postati, dajemo jasne upute što se očekuje od odgovornih sudionika u prometu.

Jedno od ključnih prava definiranih Konvencijom o pravima djeteta, pri čemu se dijete smatra svakom osobom mlađom od 18 godina,  je pravo na sigurnost. Tako da danas, povodom Međunarodnog dana djeteta, posebno ističemo važnost  pravilnog  ponašanja mladih vozača u prometu s ciljem da uđu u Svijet odraslih kao odgovorni sudionici u prometu.

Evo, o čemu  sve mladi vozači trebaju voditi računa:

• Uvijek koristite sigurnosni pojas te pravilno vežite autosjedalicu!
  • Kada vozite, ne koristite mobilni uređaj!
  • Poštujte ograničenja brzine na cesti, a posebno vodite brigu da smanjite brzinu u blizini škola i vrtića!
  • Kada pijete,  ne vozite!

UOSTALOM, POGLEDAJTE VIDEO NA https://youtu.be/rm_s9Co_Z1E