Ukupno: 205511

Program Zaštita sigurnosti djece na Internetu i u svijetu mrežnih tehnologija
Autor: Branka Ljepoja, 3. 12. 2019.

Program Zaštita sigurnosti djece na Internetu i u svijetu mrežnih tehnologija pokrenut je u suradnji Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM) te u partnerstvu s Hrvatskom poštom. Program se provodi već nekoliko godina s ciljem upoznavanja učenika s pravilima ponašanja u virtualnome svijetu i prevencijom elektroničkog nasilja te informiranja o sigurnosti na Internetu.

Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) dio svojih aktivnosti usmjerava na informiranje i edukaciju korisnika elektroničkih komunikacija, a u cilju edukacije roditelja i djece izrađen je i video o zaštiti djece i mladih na Internetu.

Djeca, kao najranjiviji korisnici Interneta, mogu biti izložena neprimjerenim sadržajima ili ponašanjima na Internetu i zbog toga im je potrebna podrška odraslih, odnosno roditelja, bez obzira na to što djeca o temi sigurnosti i ponašanja na Internetu često znaju više od samih roditelja.

Na koji ćete način lakše zaštititi dijete, možete pogledati u najnovijem videouratku HAKOM-a, a glavna je poruka stvoriti odnos povjerenja u kojem se djeca odraslima uvijek mogu obratiti ako se zbog korištenja Interneta osjećaju nelagodno, ustrašeno ili ugroženo.

Video o zaštiti djece na Internetu:

Brošura: „Kako se zaštititi u svijetu Interneta i mobilnih telefona“