Ukupno: 203749

Dani kruha
Autor: Branka Ljepoja, 15. 10. 2018.

Dani kruha provode se u Hrvatskoj od 1992. godine na školskoj, županijskoj i  državnoj razini, a naša škola redovito sudjeluje u programu obilježavanja i to izradom raznovrsnih slastica i ukrašavanjem razrednih štandova.

Osim Dana kruha danas obilježavamo i Dan kravate, te prodajom hrane po simboličnim cijenama od 1 do 5 kn prikupit ćemo novac za obrazovanje djece u Africi kroz projekt Škole za Afriku, za koji se pobrinula prof. Milana Sadiković Lukić....

Kratki program priredili su učenici članovi dramsko recitatorske skupine pod mentorstvom Damira Ducića, prof. i Ines Konjevod, prof.

A poseban štand imala je etnološka grupa pod mentorstvom prof. Nade Mateković i na njemu su izložene žitarice od kojih se tradicionalno pekao kruh.

Kao i dosadašnjih godina Povjerenstvo od 3 nastavnika ocjenjivalo je razredne štandove. Članovi Povjerenstva su nastavnice: Nada Mateković, prof., Mirna Rakoša, prof. i Branka Ljepoja, prof.

I ove godine Povjerenstvo je imalo težak zadatak odabrati najbolje štandove u sljedećnim kategorijama:

• Priznanje za najljepši štand sa etno elementima pripalo je 2a razredu
  • Priznanje za najraznovrsniji štand pripalo je 1a i 1d razredu
  • Priznanje za estetski najuređeniji štand pripalo je 3a razredu

Izabranim štandovima na kraju programa povjerenstvo je uručilo priznanja.

Ove godine Dani kruha u našoj školi imaju i humanitarni karakter. Svaki razredni odjel poklonio je dio proizvoda korisnicima Društvenog centra Hrvatska Kostajnica. Darove korisnicima Centra uručile su učenice članice školskog volonterskog kluba u pratnji voditeljica Mirele Majstorović, prof. i Branke Ljepoja, prof.