Ukupno: 203900

Dan voda
Autor: Branka Ljepoja, 22. 3. 2018.

Svaka kap vode je na beskonačnom putovanju kroz nebo, tlo i potoke, kroz naše živote i natrag u prirodu...

(worldwaterday.org)

Svjetski dan voda 22. ožujka svake godine usmjerava pozornost na važnost vode.

Tema Svjetskog dana voda 2018. godine je ‘Priroda za vodu‘ uz kampanju „Odgovor je u prirodi“, te se proučavaju prirodna rješenja za izazove s kojima se suočavamo u 21. stoljeću. Ovogodišnja tema istražuje kako možemo koristiti prirodu za poboljšanje kvalitete vode.

Danas 2,1 milijarda ljudi živi bez sigurne pitke vode kod kuće, što utječe na njihovo zdravlje, obrazovanje i život.

Novo desetljeće će započeti Svjetskim danom voda 22. ožujka 2018., a prestaje na Svjetski dan voda, 22. ožujka 2028. godine i fokusirat će se na održivi razvoj i integrirano upravljanje vodnim resursima za postizanje društvenih, ekonomskih i ekoloških ciljeva te provođenja međunarodno dogovorenih programa i projekata vezanih uz vodu.

Kako smanjiti poplave, suše i onečišćenje vode? Koristeći rješenja koja smo već pronašli u prirodi.

Odgovor je u prirodi!

pano izradili: Helena Ćatić, 2b; Ivan Hrdalo, 4e i Marina Pavić, 4a

mentorica: Milana Sadiković Lukić, prof.

Izvor: https://www.hzjz.hr/sluzba-zdravstvena-ekologija/svjetski-dan-voda-2018/