Ukupno: 203738

Autor: Branka Ljepoja, 17. 11. 2017.

Ove godine naši učenici strukovnih škola uključit će se po drugi put u obilježavanje Europskog tjedna strukovnih zanimanja...

EUROPSKI TJEDAN

Naziv aktivnosti: Pokazno obaranje stabla

Vrijeme aktivnosti:  22. studeni  2017.

Kratak opis aktivnosti: Učenici Srednje škole Ivana Trnskoga će, pod nadzorom nastavnika, a u sklopu Europskog tjedna strukovnog obrazovanja prezentirati učenicima završnih razreda osnovne škole svoje vještine, kompetencije i postignuća. Kroz praktičan rad učenici će predstaviti važne segmente struke poput zaštitne opreme za rad, rad s motornom pilom, tehniku obaranja stabla, izmjeru sortimenata, rad sa šumarskim instrumentima i dr.

Naziv aktivnosti: Prezentacija  zanimanja stolar kroz izložbu

Vrijeme aktivnosti:  23. studenoga 2017.

Kratak opis aktivnosti:  Kroz izložbu postojećih i starih radova učenika pokazat će se kakva praktična znanja učenici usvoje , a  preko  panoa će biti  dočaran  radni ambijent učenika stolara od školske godine 2006/2007., kada smo počeli obrazovati učenike za ovo zanimanje, do danas. Svrha je pokazati znanja, vještine i kompetencije koje su učenici stekli kroz tri godine obrazovanja.  Cilj je promovirati ovo zanimanje  učenicima završnih razreda osnovne škole.

Naziv aktivnosti: Otvorena tekstilna radionica

Vrijeme aktivnosti: 23. studenoga 2017.

Kratak opis aktivnosti: Učenici 2. i 3. d razreda zanimanje krojač, prezentirat  će svoj rad,  vještine i kompetencije stečene dosadašnjim  srednjoškolskim obrazovanjem kroz radionicu otvorenog tipa iz predmeta praktična nastava. Na taj način pokazat će i kreativnost izradom prišivaka i novih odjevnih predmeta od stare odjeće i otpadnog materijala.

Naziv aktivnosti:  Ekonomska struka kroz poslovanje Vježbeničke tvrtke

Vrijeme aktivnosti: 24. studenoga 2017.

Kratak opis aktivnosti:  U holu škole bit će postavljeni  fiktivni uredi VT „B.O.D“ (Bolji od drugih) i VT „K.O.D“ (Kostajničko osiguravajuće društvo). Učenici će predstaviti sadržaje koje su usvojili kroz rad u Vježbeničkim tvrtkama, te pokazati kako se uspješno može povezati teorijska nastava sa praktičnim radnim zadacima. Također će pokazati i promidžbene materijale koje vježbeničke tvrtke koriste u poslovanju  kako bi što bolje poslovale na tržištu, te samim time dati do znanja da su timski rad, kreativnost, samostalnost, poduzetnički duh, motivacija i odgovornost vrlo bitni za obavljanje poslova u stvarnom poslovnom svijetu.