Ukupno: 205253

Akcija „Ružičasta vrpca“ povodom Međunarodnog mjeseca borbe protiv raka dojke i Nacionalnog dana borbe protiv raka dojke (7. listopada)
Autor: Branka Ljepoja, 13. 10. 2017.

12. listopada 2017. organizirali smo snimanje zajedničke fotografije u obliku ružičaste vrpce i na taj način se uključili u akciju „Ružičasta vrpca“, koju provodi udruga „Sve za nju“ iz Zagreba.

SVE za NJU udruga je žena oboljelih i liječenih od raka koja pruža psihosocijalni, informacijski i logističku podršku ženama oboljelima od bilo koje vrste raka. Udruzi se za pomoć mogu obratiti i članovi obitelji. Temeljni ciljevi Udruge su pružanje infomacijske, psihološke i logističke pomoći ženama oboljelima od bilo koje vrste raka, kao i njihovim obiteljima kroz projekt Centar za psihološku pomoć, te promocija prevencije bolesti i razvoj zdravog stila života, educiranje i izdavaštvo u funkciji edukacije i prevencije.

U ovoj akciji smo u suradnji s gđom Ljiljanom Vukota, voditeljicom Centra za psihološku pomoć Udruge „SVE za NJU“ , a uz pomoć učenika i djelatnika Škole obilježili Nacionalni dan borbe protiv raka dojke. Učenici su sa svojim nastavnicima priredili ružičaste balone pomoću kojih je formirana ružičasta vrpca na ocrtanom školskom igralištu.

Ovom prilikom zahvaljujemo domaru Božidaru Trkulji za kreiranje ružičaste vrpce, Petru Prpiću za izvrsnu fotografiju te Elektri Hrvatska Kostajnica za logističku podršku. Također, veliko hvala i svim učenicima i djelatnicima koji su se s veseljem priključili ovoj akciji.